انجمن حمایت از حیوانات ایران
Old شنبه ۱۳ تير ۱۳۸۸, ۲۳:۱۷   #1
fereshteye nejat
عضو سایت

تشکر شده 4 بار در 3 پست
Smile نام گذاری برای گربه ها

سلام
دوستان عزیز اگه بچه گربه ای رو تازه اوردید براش یك اسم مناسب انتخاب كنید و مرتب اونو به اسم صدا كنید معمولا یك هفته ای طول میكشه تا عادت كنه اما بعدش هروقت صداش كنید جواب میده
fereshteye nejat آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما fereshteye nejat برای ارسال این پست سودمند:
Danesh (دوشنبه ۱۵ تير ۱۳۸۸), farzam (چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۸۹)
Old يکشنبه ۱۴ تير ۱۳۸۸, ۰۷:۴۴   #2
golnar
Guest

پیشفرض

درسته
با اینكه برخی فكر میكنن كه فقط باپیش پیش كردن میشه گربه ها رو صدا كرد اما واقعیت اینه كه گربه ها به تن صدای انسان و منظوری كه از ایجاد اون صدا دارن عادت میكنن و به اون عكس العمل نشون میدن.
گربه ها قابلیت یادگیری بالایی دارن و میشه اونها رو كاملا" به برخی از صداها عادت داد.
صداهایی كوتاه اما بموقع : مثلا" وقتی كه غذا میخورن تكرار كنید غذا غذا و برای شیر هم همینطور , یا خیلی چیزهای دیگه . اونها حتی كلمه " نه " رو هم یاد میگیرن . گربه من هر كار خطرناكی كه میكرد وقتی بهش میگفتم : نه, از اون كار دست میكشید و با عصبانیت به طرف من میدوید و با دستش یك سیلی به صورت یا بدستم میزد و میرفت . البته من هیچوقت اونو تنبیه بدنی نمیكردم چون دوست دارم حیوون آزاد باشه و كاری رو كه دوست داره انجام بده البته اگه كاری براش خطر نداشته باشه و جایی خونده بودم كه اسپری آب بهتر از همه جواب میده كه البته یكی دو بار از اون استفاده كردم كه بنظرم اومد اون هم بیرحمانه است بهترین راه باری آموزش اونها تكرار و تكرا ر و پاداشه.
گربه من حتی وقتی در موقعیت خطرناكی قرار میگرفت با كلمه " صبر كن " بیحركت میایستاد تا به كمكش برم و اونو نجات بدم .
درسته كه برخی گربه ها شاید قدرت یادگیریشون بالاتر باشه اما تكرار كلمات و صبور بودن باعث میشه كه زندگی برای هم شما و هم اون شیرین بشه و با هم دوستانه كنار بیاید

آخرین ویرایش توسط golnar در تاریخ يکشنبه ۱۴ تير ۱۳۸۸ انجام شده است
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما برای ارسال این پست سودمند:
Old يکشنبه ۱۴ تير ۱۳۸۸, ۰۸:۳۷   #3
Roxana
عضو سایت

موقعیت: Tehran
تشکر شده 21 بار در 13 پست
Roxana ارسال پیام توسط یاهو به
پیشفرض

كاملا" درسته غیر از یاد گیری اسم (من هر وقت اسم هر كدام از 3 گربه ام را صدا میكنم قشنگ جواب میدهند) گربه ها حالات مختلف انسان را هم كاملا" درك میكنند (مثل خوشحالی - ناراحتی - عصبانیت) و عكس العمل های خاص نشان میدهند.
Roxana آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Roxana برای ارسال این پست سودمند:
Old يکشنبه ۱۴ تير ۱۳۸۸, ۱۴:۵۳   #4
ANGEL-MAHABAD
عضو سایت

تشکر شده 43 بار در 35 پست
پیشفرض

سلام دوستان

من می خام یه گربه رو برای غذا دادن و محبت كردن و ... داشته باشم. نمی دونم اونارو برای اولین بار با چه نامی صدا كنم تا خوششون بیاد و پیشم بیاند.

لطفا راهنمایی كنید.

با تشكر

گروه آنجل-مهاباد
ANGEL-MAHABAD آفلاین است   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
Danesh (دوشنبه ۱۵ تير ۱۳۸۸)
Old دوشنبه ۱۵ تير ۱۳۸۸, ۰۱:۴۳   #5
Danesh
عضو سایت

تشکر شده 241 بار در 139 پست
پیشفرض

دوست عزیز مهم نیست که با چی صداش کنی! مهم اینه که چیزی رو که صداش میزنی ثابت باشه و تغییر نکنه وگرنه ممکنه قاطی کنه!
سگ ها هم درست همینجورین!
سگ من اسمش تینیه و به کلمات << تینی ، گردش ، قند ، جیش ، نکن ، دست بده ، بخواب ، بشین ، برو دنبالش ، شیر ، آب و چندتا کلمه ی دیگه >> کاملا حساسه و هر کدوم رو که میگی میفهمه که منظورت چیه و برای انجامش عمل میکنه!
وقتی بهش میگی جیش ، فوری می پره در رو خودش با حل دادن باز میکنه میره جایی از حیاط که برای دستشویی کردنش تعیین شده ، بعد کارشو میکنه و برمیگرده!
حیوانات خیلی باهوشن حتی مرغ و خروس ها!
توی باغچمون یه تعداد داریم!
همونطور هم که میدونید مرغ و خروس همیشه گشنه هستن و سیرمونی ندارن! تا میرم توی حیاط و میگم غذا یه دفعه همشون میان تا بهشون غذا رو بدم!
یک جایی خوندم که به گروه برای حمل مواد مخدر از یه پنگوئن استفاده می کردن یعنی بسته های مواد رو میدادن به پنگوئنه ، اون میبرد به محل مورد نظرشون بدون هیچ شکی!
واقعا حیوانات باهوشن و غریزه 50 درصد اعمالشون رو تشکیل میده و بقیه رو خودشون فکر میکنن!
Danesh آفلاین است   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
farzam (چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۸۹)
Old دوشنبه ۱۵ تير ۱۳۸۸, ۱۰:۰۹   #6
ANGEL-MAHABAD
عضو سایت

تشکر شده 43 بار در 35 پست
پیشفرض

نه منظورم این نبود. منظورم اینه كه می خام یه گربه ولگردو به خودم جلب كنم ولی نمی دونم چه طوری.

لطفا راهنمایی كنید
ANGEL-MAHABAD آفلاین است   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
Danesh (دوشنبه ۱۵ تير ۱۳۸۸)
Old دوشنبه ۱۵ تير ۱۳۸۸, ۱۲:۰۵   #7
Danesh
عضو سایت

تشکر شده 241 بار در 139 پست
پیشفرض

ما در خونه ی قبلیمون یه همسایه داشتیم که 25 تا گربه داشت و حسابی بهشون میرسید!
گربه ها رو هم خودش از خیابان ها جمع کرده بود!
روشش هم اینجوری بود که اول دنبال گربه ها می رفت تا جای اصلیشون رو پیدا کنه بعد زمانی که گربه اونجا بود کمی غذا براش میبرد و با پیش پیش کردن اون رو جذب خودش و غذا میکرد!
و بعد از دو دفعه غذا دادن با پیش پیش گفتن گربه می فهمید که اون بی خطره و به همین دلیل بهش نزدیک میشد و میذاشت نازش کنه!
برای همون بار اول نمیشه کامل باهاش دوست شد! چند بار اول که براش غذا میبری همون پیش پیش کن بعدا که ازت نترسید و نزدیکت میشد و میذاشت دستش بزنی ، با یه اسمی صداش بزن!
اون همسایمون 13 تا گربه رو همینجوری به خودش جذب کرد!
بقیه شون هم از این 13 تا زاییده شدن!
Danesh آفلاین است   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
ANGEL-MAHABAD (دوشنبه ۱۵ تير ۱۳۸۸)
Old سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۸۸, ۰۸:۲۲   #8
golnar
Guest

پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط ANGEL-MAHABAD مشاهده موضوع
نه منظورم این نبود. منظورم اینه كه می خام یه گربه ولگردو به خودم جلب كنم ولی نمی دونم چه طوری.

لطفا راهنمایی كنید
دوست عزیز آنجل مهاباد
دست آموز کردن گربه های خیابانی ساده نیست . زمان بر است و حوصله و صبر میخواهد. رفتار گربه ها نسبت به موجودات غول پیکری همچون انسان غریبانه است، چون آنها دائم با دو پاهایی مواجه میشوند که یا به آنها سنگ پرتاب میکنند و یا جارو و دمپایی و در بهترین موقعیت صداهای عجیب وغریب و ناخوشایندی ایجاد میکنند که بدترین نوع آلودگی صوتی است.
بهترین راه وارد شدن همان غذاست. اما آن هم راه دارد: وقتی روبروی یک گربه قرار میگیرید بسیار آرام با او صحبت کنید و باید حرکاتتان اسلوموشن یعنی آرامترین نوع حرکتی باشد. حرکات ناگهانی گربه های دست آموز نشده را شدیدا" میترساند. هر حرکت مشکوکی باعث فرار آنها میشود . آرام صحبت کنید و آرام آرام بنشینید و غذا را در دست بگیرید و همچنان با او صحبت کنید تا به صدای شما عادت کند آنوقت غذا را که بوی آن حتما" به مشامش رسیده آرام بر روی زمین بگذارید و کمی فاصله بگیرید و بیحرکت مطلق بمانید تا جایی که او احساس خطر نکند و به غذا نزدیک شود. او غذا را خواهد خورد و بدون تشکر پا بفرار خواهد گذاشت اما شما و صدای شما را فراموش نخواهد کرد. روز بعد با زهم برای او غذا ببرید اما آنها را کم کم بر روی زمین بگذارید و گربه را بدنبال خود بکشید . گربه ها به صدا عادت میکنند
اسلو موشن را فراموش نکنید و بوها را . اول از گوشت خام شروع کنید زیرا بوی آن بهتر اشاعه میابد. اما اگر با شما دوست شد و عادت کرد گوشت پخته به او بدهید زیرا گوشتهای خام پر از انگل هستند و گاهی ماست شیرین به او بدهید گربه ها عاشق ماست هستند و باعث میشود تا انگلهایشان از بین برود. از دادن شیر به گربه هایی که در خانه نگهداری نمیشوند باید شدیدا" پرهیز کرد زیرا برخی از گربه ها آنزیم هضم شیر گاو را ندارند و باعث شکم روی و بیماری آنها میشود مدفوع گربه های خیابانی را نمیتوان کنترل کرد و نیمتوان فهمید که شیر به آنها میسازد یا نه.
اگر بتوانید دستتان را بخوبی با صابون مایع بنفش رنگی که در بازار یافت میشود و بسیار معمول شده و بوی سنبل الطیب را میدهد بشوئید بهتر است گربه ها عاشق بوی سنبل الطیب هستند. اگر مرد باشید گربه ها ی ماده را زودتر جذب خواهید کرد چرایش را واقعا" نمیدانم اما بارها برایم ثابت شده. اما اگر زن باشید روی قدرت جاذبه طبیعیتان حساب نکنید.
در صورتی که بخواهید واقعا" گربه ها را به سرعت به حیاط خود بکشانید و بعدا" طرح دوستی با آنان بریزید باید از دوستانی که گربه دارند کمک بگیرید شما میتوانید با گذاشتن یکی از وسایل گربه دوستتان (که کاملا" بوی گربه میدهد) در حیاط منزلتان به نتیجه سریع برسید اما در کنار وسایل کمی ( خیلی خیلی کم)غذای خشک ویژه گربه بریزید ( این نوع غذا در داروخانه های دامپزشکی یافت میشود).
گربه ها مانند سگها زود آشنا نیستند ولی به همان اندازه با محبت و شیرینند. با صبر و با آرام بودن میتوان با آنها خو گرفت و به آنها دل بست. البته گربه های بزرگ خیابانی هیچگاه همانند یک گربه خانگی آرام نخواهند بود. نباید به دلیل حس استقلال شدیدی که در آنهاست از آنها رنجید . شاید برایشان بهتر باشد که مستقل بمانند زیرا اگر روزی شما به مسافرت بروید آنها میتوانند با شکار به زندگی ادامه دهند و نیازی به شما نخواهند داشت اما مطمئن باشید اگر گربه ای به خانه و اهالی آن عادت کند همیشه در همان اطراف پرسه خواهد زد تا دوباره شما بازگردید.
در زمانهای بسیار دور گربه ای را به همین ترتیب به حیاط خانه امان کشاندم ( البته او چهاریا پنج ماهه بود) و طوری به من نزدیک شد که برایم شکار میکرد و شکارهایش را میاورد جلوی پنجره اتاقم و آنقدر میومیو میکرد تا من به او نگاه کنم، گاهی شکارش را میگذاشت و از آن فاصله میگرفت تا من برای خوردن آن بروم ، اما وقتی میدید که من سیر هستم خودش آن را میخورد ( او از مار گرفته تا جوجه های همسایه ها و گنجشک و موش شکار میکرد و بعنوان هدیه برایم میاورد)! او وقتی وارد خانه میشد که فقط من در منزل بودم و باید درب را باز میگذاشتم زیرا او از درب بسته میترسید. در آن هشت ماهی که با من خو گرفت هیچوقت به طور کامل رام نشد من هم نمیخواستم او را بیش از حد وابسته کنم زیرا قراربود که از آن شهر به شهر دیگری برویم و والدینم اجازه نمیدادند که او را منتقل کنم چون تا شهر جدید فاصله بسیار بود. یادش بخیر هنوز هم پس از گذشت سالها عکسش در آلبومم است.

نتیجه : غذا = پر بو و اشتها آور برای گربه
حرکت = اسلو موشن SLOW MOTION
حرف زدن = آرام و نوازشگرانه
تشکرها از این نوشته :
ANGEL-MAHABAD (سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۸۸)
Old سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۸۸, ۰۹:۰۲   #9
Roxana
عضو سایت

موقعیت: Tehran
تشکر شده 21 بار در 13 پست
Roxana ارسال پیام توسط یاهو به
پیشفرض

گلنار عزیز قشنگ توضیح دادند. همانطور كه ایشان گفتند باید كم كم باب دوستی را با گربه باز كنید. میتوانید غذا را كم كم بداخل حیاط ببرید و آنجا به گربه بدهید تا عادت كنه و بیاد. بعضی از گربه ها زود با انسان اخت میشن ولی بعضی ها هرگز. اگر تهران بودی میتوانستم یك بچه گربه خیلی خوشگل اهلی بهت بدم كه امروز صبح آوردند انداختند در كوچه پرترافیك ما.
Roxana آفلاین است   پاسخ با نقل قول
Old سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۸۸, ۰۹:۵۵   #10
golnar
Guest

پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط Roxana مشاهده موضوع
گلنار عزیز قشنگ توضیح دادند. همانطور كه ایشان گفتند باید كم كم باب دوستی را با گربه باز كنید. میتوانید غذا را كم كم بداخل حیاط ببرید و آنجا به گربه بدهید تا عادت كنه و بیاد. بعضی از گربه ها زود با انسان اخت میشن ولی بعضی ها هرگز. اگر تهران بودی میتوانستم یك بچه گربه خیلی خوشگل اهلی بهت بدم كه امروز صبح آوردند انداختند در كوچه پرترافیك ما.
ركسانی عزیز
وقتی كه اینحوری میگویید كه بچه گربه رو آوردن انداختن دلم میخواست پروازكنم و به تهران بیایم و آن را بگیرم. حیف كه دور هستم. نمیدانم چرا برخی از آدمها حیوانات را با اشیا و اسباب بازی اشتباه میگیرند؟ هیهات كه چه زمانی میتوانیم بگوییم كه واقعا" انسانیم و دارای شعور بالا؟
پاسخ

کلیدواژه
نام, ها, گذاری, گربه, برای

کاربرانی که در حال مطالعه این موضوع هستند: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

امکانات جستجوی این موضوع
جستجوی این موضوع:

جستجوی پیشرفته
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال