انجمن حمایت از حیوانات ایران
Old چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۳:۰۲   #1
banilover
عضو سایت

موقعیت: tehran
تشکر شده 1,005 بار در 547 پست
پیشفرض كمك به گربه ای كه دستش شكسته چطوریه ؟

من یه گربه ای دیدم كه دستش چند روزه كه شكسته و ورم بدی كرده و از درد تكون نمی تونه بخوره. رفتم بگیرمش ببرم دكتر اما نتونستم چون بچه گربه نیست. اما می خوام بپرسم اگه ببرمش دكتر بعدش باید مراقبت بشه حتما یا می تونم همون جایی كه بود دوباره بزارمش چون متاسفانه نمی تونم ببرم خونه . می شه پانسمان شه و دوباره تو خیابون باشه یا گربه های دیگه و حتی خودش پانسمان رو می كنه؟ اگه تا همین امروز راهنمایی كنید خیلی خوب می شه. اگه چیزی به ذهنتون راجع به نحوه ی گرفتنش هم می رسه بگید. البته من رفتم و یه باكس خریدم برا این كار اما هنوز نمی دونم چیه طوری بگیرمش چون زیر ماشین ها قایم می شه
banilover آفلاین است   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
abdijusttmusic (يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۸۹)
Old چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۴:۱۱   #2
afro
عضو سایت

تشکر شده 18 بار در 13 پست
afro ارسال پیام توسط یاهو به
پیشفرض

درود
فکر میکنم بالاخره گرسنه بشه. میتونی با طعمه بگیریش. راستی اگه پانسمان بشه و ولش کنی فایده ای نداره.
در هر صورت ممنونم که بفکرش هستی. اگر همفکری و همکاری خواستی خبرم کن.
اگر موقع گرفتنش زیاد مقاومت کرد ، امکان اینکه بیشتر به خودش صدمه بزنه هست.
پیشنهاد میکنم از قرص خواب توی طعمه استفاده کنی.میتونی این قرص ها رو از مراکز دامپزشکی تهیه کنی. البته اگه داروخانه آشنا داشته باشی ، بهش مشکل رو بگی کمکت میکنه. یوقت مسکن ندی بهش. چون دردش موقتی کم میشه و کار دست خودش میده.
اگه جای مناسبی برای نگهداریش نداری ،بهترین جا تا زمانی که بهبودیش حاصل بشه ، پشت بوم آپارتمان هست.هر چند اولاش حسابی میو میو میکنه ولی اونجا خیلی مناسبه چون گربه دیگه ای دور و برش نیست. اگه گرسنه و تشنه نمونه کم کم صداش آروم میشه.

آخرین ویرایش توسط afro در تاریخ چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹ انجام شده است
afro آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما afro برای ارسال این پست سودمند:
abdijusttmusic (يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۸۹), CERBERUS (چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹)
Old چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۴:۲۵   #3
CERBERUS
عضو سایت

موقعیت: Tehran
تشکر شده 1,496 بار در 804 پست
CERBERUS ارسال پیام از طریق آئول به CERBERUS ارسال پیام توسط ام اس ان به CERBERUS ارسال پیام توسط یاهو به Send a message via Skype™ to CERBERUS
پیشفرض

بهترین راه برای گرفتن یه گربه با این شرایط، غذا دادان بهشه. همونطور که داره غذا میخوره کم کم بهش نزدیک میشی و یکم نوازش و با یکم شانس، میتونی راحت بغلش کنی.

اگه دستش شکسته باشه، باید براش آتل ببندن و با آتل اصلا نمیتونه راه بره، پس بعدش نمیشه تو خیابون ولش کرد.
البته بعضی دامپزشکا ممکنه قبول کنن که تا موقع خوب شدنش نگهش دارن.

من متاسفانه متاسفانه الان شرایطشو ندارم، وگرنه خودم نگهش میداشتم.

-----------------------------------------------------------
از دوستان دیگه کسی هست که اگه این گربه نیاز به مراقبت پیدا کنه، نگهش داره؟
CERBERUS آفلاین است   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
Old چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۵:۱۳   #4
banilover
عضو سایت

پیشفرض

مرسی از پیشنهاداتون اما ما دیروز همین كار رو كردیم و غذا گذاشتیم زیر ماشین بیرون نیومد یعنی نمی خورد و ما چون خیلی معطل شدیم تو خیابون خواستیم با زور بیاریمش و خوب همون طور كه افرو حدس زد خودش و پرت كرد زمین. خلاصه اینكه ما طبقه اول هستیم و بدبختانه مادر خودم با این كار مخالف كه بیارمش خونه. در ضمن می نمی دونم گربه ها حتما باید خاك رو بكنن دستشویی كنن؟ اگه تو باكس یه هفته حبسش كنم چی؟ نمی شه دستشوییش و همون جا بكنه ؟ آخه فكر نمی كنم كسی به غیر از خودم این كار را الان بتونه بكنه و من چون دیدمش دلم براش می سوزه كه همین طوری ولش كنم. دستش خیلی بزرگ شده از ورم نمی دونم حتما كار این پسر بچه های شیطون و یا این موتوری های بی ملاحظه است . به نظرم پیشنهاد قرص خواب باید خوب باشه اما می دونین چقدر باید بدم؟ تو شیر بریزم خوب یا نه؟

آخرین ویرایش توسط banilover در تاریخ چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹ انجام شده است
تشکرها از این نوشته :
Old چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۷:۰۱   #5
rojan
عضو سایت

تشکر شده 90 بار در 64 پست
rojan ارسال پیام توسط یاهو به
پیشفرض

من گره نیمه اهلیم رو پارسال كه دندانش آبسه كرده بود با گذاشتن سنبل طیب در داخل cage حمل گربه تونستم بگیرم. گربه ام به مدت یك سال روزی یك تا سه بار از طریق من غذا بش میرسید منظورم اینه كه این گربه الان هم كه یك سال و نیم پیش منه و توی كوچه دنبالم میاد باز بغل نمیاد. تنها راه گول زدن گربه دست شكسته است . بعد پزشك قبل از خروج كاملش از قفس خواب آلوده اش میكنه.
rojan آفلاین است   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
Old چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۷:۱۰   #6
rojan
عضو سایت

پیشفرض

از دامپزشك كه برگشتی اگر تصمیم داشتی پشت بوم نگهش داری باید از قبل یك گوشه یك سطح به ارتفاع حدود 20 سانت تهیه كرده باشی كه cage رو روی اون بگذاری وگرنه بارون از پایین داخل میشه ویا مورچه. زیاد هم بلند نباشه كه با دست آتل بسته پایین اومدن براش سخت باشه . جایی كه آفتاب در هیچ ساعتی مستقیم روی بدنش نباشه. غذا و آب هم باید دم دستش باشه ولی نه طوری كه كلاغ هم دسترسی داشته باشه.
موفق باشی
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما rojan برای ارسال این پست سودمند:
abdijusttmusic (يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۸۹), banilover (شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۸۹)
Old چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۷:۵۸   #7
CERBERUS
عضو سایت

موقعیت: Tehran
تشکر شده 1,496 بار در 804 پست
CERBERUS ارسال پیام از طریق آئول به CERBERUS ارسال پیام توسط ام اس ان به CERBERUS ارسال پیام توسط یاهو به Send a message via Skype™ to CERBERUS
Lightbulb

من یه دفعه 4-3 میلی گرم آمی تریپتیلین (3/1 قرص 10 میل) به گربم داد خوب خوابید(کمر و پاهاش تازه خوب شده بود و هی شیطونی میکرد.) البته من از یه متخصص شنیدم که تا کمتر از 2 میلی گرم Xanax هم میتونی بهش بدی. اگه خواستی بهش قرص بدی، توی شیر نریز، تو شیر ته نشین میشه و چون مزش تهش تلخ میشه، نمیخوره. اگه بتونی تو ماست بریزی بهتره.

اگه طبق توصیه روژان، خواستی از سنبل طیب استفاده کنی، یا از سنبل طیب قدیمی که احتمالا تو خونه دارید استفاده کن، یا اینکه از جای مطمئن تهیه کن، چون الان بعضی جاها اصلا جنس خوب به آدم نمیدن و گربه هم دست کم تو این یه مورد، فرق جنس خوب و بدو میفهمه.

اگه شکستگی باشه، طول درمانش از 1 هفته بیشتره. ادرار و مدفوع گربه بد بو و آلوده کنندست و به خصوص تو جای بسته اگه همون موقع تمیز نشه هم خیلی بو میگیره، هم ممکنه باعث مریضیش بشه. اگه کِیست بزرگ باشه و بخوای تو کیس نگهش داری، باید مدام تمیزش کنی که با توجه به اینکه گربه خیابونیه کار بسیار مشکلیه.

اگه بتونی بگیری و به پزشک برسونیش، فکر کنم انجمن یا بقیه اعضا بتونن برای نگهداریش کمک کنن.

آخرین ویرایش توسط CERBERUS در تاریخ چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۹ انجام شده است
CERBERUS آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما CERBERUS برای ارسال این پست سودمند:
abdijusttmusic (يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۸۹), banilover (شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۸۹)
Old شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۳:۳۷   #8
banilover
عضو سایت

پیشفرض

ناامید شدم به كلاغ و پشت بوم بارون آفتاب داغ و مدت نگهداریش فكر نكرده بودم تازه من هر روز كه بعد كار می رم خونه می گردم دنبالش نیست همه می گن صبح بوده و هی هر روز دیرتر می شه اون موقع هم كه من پیداش كنم دامپزشكی ها تعطیلن كسی هم تو نگهداریش بهم كمك نمی كنه كه حداقل یه هفته من نگهدارم یه هفته اون . چه خوب بود كه چند نفر چند نفر تیم تشكیل می شد و بعضی وقتها به هم كمك می كردیم . مثلا اگه یه كاربلد با من همون روز اول بود كه دیدمش و از دستم در رفت تا حالا خوب شده بود و كلی جلو افتاده بودیم تا من بیام و اینجا بنویسم و دوستان جواب بدن كلی روز می گذره و حیوونا تلف می شن امروزم كه بارون شد و دیگه نمی شه پیداش كرد. گربه ی بیچاره حتما داغون شده تا حالا

آخرین ویرایش توسط banilover در تاریخ شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۸۹ انجام شده است
تشکرها از این نوشته :
Old شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۴:۰۴   #9
Jaleh
عضو سایت

تشکر شده 313 بار در 161 پست
پیشفرض

نقل قول:
ارسالی توسط banilover مشاهده موضوع
مرسی از پیشنهاداتون اما ما دیروز همین كار رو كردیم و غذا گذاشتیم زیر ماشین بیرون نیومد یعنی نمی خورد و ما چون خیلی معطل شدیم تو خیابون خواستیم با زور بیاریمش و خوب همون طور كه افرو حدس زد خودش و پرت كرد زمین. خلاصه اینكه ما طبقه اول هستیم و بدبختانه مادر خودم با این كار مخالف كه بیارمش خونه. در ضمن می نمی دونم گربه ها حتما باید خاك رو بكنن دستشویی كنن؟ اگه تو باكس یه هفته حبسش كنم چی؟ نمی شه دستشوییش و همون جا بكنه ؟ آخه فكر نمی كنم كسی به غیر از خودم این كار را الان بتونه بكنه و من چون دیدمش دلم براش می سوزه كه همین طوری ولش كنم. دستش خیلی بزرگ شده از ورم نمی دونم حتما كار این پسر بچه های شیطون و یا این موتوری های بی ملاحظه است . به نظرم پیشنهاد قرص خواب باید خوب باشه اما می دونین چقدر باید بدم؟ تو شیر بریزم خوب یا نه؟
به هیچ وجه قرص خواب آور به گربه خیابانی نده. قرص نیم ساعت یا بیشتر طول میكشه تا اثر كنه. از كجا معلوم پا میشه راه میافته میره یك جای دیگه گیچ و منگ میشه و همین مسئله ممكنه باعث مرگش بشه (تصادف ماشین و ....). غذا نمیخوره چون درد داره. فراموش نكن گربه ها قدرت خود درمانی دارند و خیلی وقتها خودشان خوب میشن یا شایدهم تا آخر عمر كمی لنگ بزنه ولی بهتر از اینكه كه قرص خواب آور بهش بدی.. اصلا" اینكار را نكن.
اگر باكس را باز بگذاری.. یا ماشین داری درب ماشین را باز بگذار داخلش یك قوطی تن ماهی باز كن بگذار به هوای بوی آن میره تو ماشین درب را ببند و ببرش دامپزشك. من در محله گربه ای دارم كه 2 سال قبل جلوی چشم خودم ماشین زد بهش. نتونستم بگیرمش ولی یكی از دستاش از آرنج به پائین كار نمیكنه ولی ماشالله این مدت از عهده خودش بر آمده.
Jaleh آفلاین است   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
Old دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۱۸:۴۵   #10
rojan
عضو سایت

پیشفرض

گربه غریبه ای که احتمال شکستگی دست در او میرود را سعی نکنید بغل کنید. در صورت مقاومت گربه .که احتمالش زیاده ممکنه استخوان در محل شکستگح جابجا شود و لبه های تیز جابجا شده سبب پارگی عروق مجاور و راه یابی خون به نسج اطراف و تورم اندام وفشار بر عروق خونرسان به اندام شوند. اگر حیوان در اثراین خونریزی فوت نکنه احتمال مرگ اندام در اثر کمبود خونرسانی به آن هست .کیسه حاوی مقداری ولو اندک سنبل طیب ولو نامرغوب در صورتیکه دربش ساعتی بسته بوده باشه موقع باز شدن چنان بوئی متساعد میکند که میتوانه گربه را از دیوار غیر مشترک همسایه جلب کنه. منتها باید در محل حضور داشته باشید تا با ورود گربه به داخل کیس در را پشت سر او ببندید. بعد جهت مراجعه به دامپزشک اقدام کنید . .
پاسخ

کلیدواژه
كمك, كه, چطوریه, گربه, ای, به, دستش, شكسته

کاربرانی که در حال مطالعه این موضوع هستند: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

امکانات جستجوی این موضوع
جستجوی این موضوع:

جستجوی پیشرفته
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال